centrum
 sala I
 sala II
 sala III
 sala IV
 sala V
 sala VI

 Milarepa...
 Amnesty...
main site news petitions contact advertising
Canada Tibet Committee


awiłe ścieżki infostrady i gąszcz pokręconych łącz sprowadził Was wreszcie na stronę Galerii. Co tu dużo pisać? Generalnie galeria jest jeszcze w budowie i będziecie musieli wybaczyć nam niedociągnięcia. Zaprzaszamy jednak do zwiedzania jej już teraz - myślimy, że warto.

Zdjęcia ze starego Tybetu: Dolan i Tolstoy, 1942-43
© Office of Tibet, New York, Helsińska Fundacja Praw Człowiekaplanach mamy zamiar stworzyć 3 sale tematyczne i dodatkowe sale okolicznościowe - na specjalne ekspozycje. Sale ze stałymi ekspozyjami będą zawierały prace na temat:

I sala - Tybet na zewnątrz czyli człowiek i przyroda. Przestrzeń.
II sala - Życie w Tybecie. Tradycje, obrzędowość, praca, zabawa, miasto i wieś.
III sala - Prace inspirowane Tybetem, kulturą i sztuką Tybetu.
Ostatnio wpadliśmy na pomysł, aby w salach okolicznościowych prezentować prace nie tylko "tybetańskie".
Tyle się na świecie dzieje złego i tak wiele wsparcia potrzebują ludzie, że nie możemy być na to obojętni. Już wkrótce wystawy: Czeczenia, Wschodni Turkiestan, Głodująca Afryka.zekamy na wasze prace. Techniki są dowolne. Może to być grafika komputerowa, wyklejanka, obraz olejny, fotografia czy gobelin. Oczywiście problem może stanowić transformowanie Waszej pracy w formę elektroniczną ale i z tym sobe poradzimy. Jeśli nie macie dostępu do skanera spróbujcie zrobić kolorowe ksero i przesłać nam kopię. Po zeskanowaniu odeślemy ją do właściciela. Jeśli nam ufacie możecie przesłać oryginał. Zanim jednak cokolwiek nam podarujecie prosimy o kontakt za pośrednictwem mail'a. Nie odsyłamy matriałów bez wcześniejszego porozumienia się z autorem.
Bardzo ucieszą nas próbki Waszej twórczości w postaci obrazków - miniaturek przesłanych na nasze konto e-mail. Przyjmiemy jedynie pliki do 50 kb (!).rzepraszamy za panujący teraz chaos na stronach Galerii. Zdjęcia są niposegregowane a niektóre nawet nie nadają się (ze względu na jakość) by je pokazywać. Jednak znakomita większość z nich jest cudownym obrazem Tybetu sprzed terroru jaki zaprowadził reżim CHRL. Gorąco zachęcamy do zwiedzania i jeszcze raz dziękujemy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka za udostępnienie tych 144 (!) zdjęć. Oglądając ten zbiór pamiętajcie, że efekt wizualny oglądania grafiki w sieci jest różny na różnych komputerach i monitorach. Zależy on od karty graficznej i kalibracji monitora; poza tym szybkość ładowania się grafiki zależy od szybkości modemu i przepustowości łącz w danej chwili.
up