centrum
 IV 2000
 10 V 2000
 11 V 2000
 12 V 2000
 13 V 2000
 25 VIII 2000
 28 VIII 2000

 Milarepa...
 Amnesty...
main site news petitions contact advertising

utaj przeczytacie kilka wiadomości z Polski i ze świata dotyczących spraw Tybetu. Większą część stanowi oczywiście relacja z pobytu Jego Świątobliwości Dalajlamy w naszym kraju. Jednak pojawiają się też inne informacje z różnych źródeł. Jak tylko wyjaśni się sprawa z właściwą domeną a co za tym idzie łatwiejszą aktualizacją stron i miejscem na serwerze, będziemy starali się zamieszczać świeże wiadomości gdy tylko do nas dotrą.

Już niedługo uruchomimy e-zina kierowanego do osób zainteresowanych każdą poważniejszą zmianą lub nowością na naszej stronie. E-zine ma też za zadanie docierać z wiadomościami, informacjami o pikietach, akcjach, koncertach i innych wydarzeniach. Jeśli już dziś zdecydowałe(a)ś zaprenumerować e-zina to prosimy o wpisanie się na listę prenumeratorów. To tyle - pozdrawiamy.


Dalajlama: Staram się propagować wartości ogólnoludzkie - [10.05.2000]

Dalajlama, religijny i polityczny przywódca Tybetańczyków, który przybył w środę do Warszawy, powiedział, że stara się propagować ogólnoludzkie wartości także w polityce i gospodarce.

"Rozpoznawanie w sobie nawzajem ludzi uważam za najważniejsze, staram się promować ludzkie wartości" - powiedział podczas krótkiej konferencji prasowej, po wylądowaniu w Warszawie.


Dalajlama spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu [11.05.2000]

Wizyta Dalajlamy w Sejmie rozpoczęła się w czwartek spotkaniem z marszałkiem Maciejem Płażyńskim. Marszałek zapewnił, że popiera dążenia Tybetańczyków do zachowania "własnej tożsamości".

"Rozmawialiśmy o Tybecie, ale nie tylko. Mówiliśmy także o potędze ducha, bo to co trzyma Tybetańczyków, a co jest też naszym doświadczeniem, to siła ducha" - powiedział marszałek dziennikarzom.


Chiny ostrzegają Szwecję przed goszczeniem Dalajlamy [11.05.200]

Chiny ostrzegły w czwartek premiera Szwecji, grożąc pogorszeniem dwustronnych stosunków, jeśli dojdzie do jego spotkania z Dalajlamą. Premier Goeran Persson nie zamierza jednak zmieniać swoich planów.


Przewodniczący Światowej Akcji na rzecz Tybetu - Richard Gere, o sytuacji w Tybecie:(...) Prawa człowieka gwałcone są w całych Chinach. Ale Tybetańczycy, wyniszczani od 1951 roku, są na skraju wytrzymałości. Wielu z rozpaczy gotowych jest odstąpić od świętej dla nich zasady niestosowania przemocy. (...)
Tibet infoup