Tintin
 Komiksy cd.
 Beastie Boys
 HIP HOP cd.
 Flash!
 Gry
 Tapety
 Patterny
 Wygaszacze
 Skiny
 Muzyka
 Video
 Fonty
 Naklejki

 Milarepa...
main site news petitions contact advertising

eastie Boys nie są wyjątkiem w światku hiphop'owym jeśli chodzi o zainteresowanie Tybetem. To fakt, że BB dażą szczególną sympatią Tybet i to pewnie dzięki nim reszta hiphop'owej społeczności poparła Tybetańczyków w ich dążeniu ku wolności. Więcej o działalności BB możesz przeczytać na stronie BB/Tibetan Freedom Concert. Jako ciekawostkę chciałbym zaprezentować kilka mniej lub bardziej znaczących form poparcia dla Tybetu ze strony innych wykonawców i twórców hiphop'owej kultury. Pierwszym wykonawcą którego słyszysz w tle, jeśli masz kartę dźwiękową i włączony głośnik, jest ŚP. Notorius Big. Niestety nie wiem w jakich okolicznościach powstał ten kawałek i czy cały jest poświęcony sprawie Tybetu. Nagrałem go we fragmentach z brytyjskiego Radia One (BBC), z bardzo popularnej audycji hiphop'owej Tima Westwood'a. Nie ulega natomiast wątpliwości, że Biggie wyraża się w nim bardzo przychylnie o wolnym Tybecie.


Lauren Hill

Notorius B.I.G.

Kolejnym przykładem szlachetnej postawy wobec Tybetu są wykonawcy hiphop'owi, którzy wzięli udział w koncercie Tibetan Freedom. Byli to: The Fugees, De La Soul, A Tribe Called Quest, KRS-1, Beastie Boys i być może jeszcze inni, o których nie wiem.
Fragmenty ich występów możesz usłyszeć w Odsłuchach - są to dźwięki zapisane w formacie RealAudio. O idei koncertu pisaliśmy na stronie o BB. Zapraszamy tam serdecznie. Z wymienionych wykonawców warto wspomnieć członka zespołu The Fugees - Wyclef'a. Ostatnio występuje on z solowym materiałem i bierze udział w charytatywnych akcjach. Bardzo gorąco wspiera również Tybetańczyków. Postaramy się niedługo zdobyć jego wypowiedzi na temat Tybetu. Poza Wyclef'em oczywiście wszyscy wykonawcy wypowiadali się bardzo pozytywnie o idei pomocy Tybetańczykom. Jeszcze jednym miłym akcentem tybetańskim związanym ze środowiskiem graficiarzy, jest znalezione przez nas graffiti. Trafiliśmy na nie w amerykańskim magazynie hiphop'owym The Source. Graffiiti powstało na jednym z murów Paryża i jest dziełem M.A.C. Crew. Nie ma co, załoganci nieźle sobie radzą ze spray'em.

up